Anındahizmet Blog Sayfası

Lastik değiştirilirken dikkat edilmesi gerek hususlar

Yaynınlanma Tarihi: 02.03.2024 06:11

Otomobil Lastiği Nasıl Değiştirilir

Farkındalık

Lastiklerimiz yol gittikçe aşınır ve zayıflamaya başlar, yol şartları her zaman aynı değilidir ve hiç beklemediğiniz bir anda lastiğiniz patlayabilir, bu olasılığı mutlaka göz önünde bulundurun ve yola çıkmadan önce kendi başınıza lastik değiştirmek için gerekli malzemelerin aracınızda bulunup bulunmadığını kontrol edin.

Gerekli Araçlar
  • Bijon anahtarı
  • Kriko
  • Yedek Lastik
  • Üçgen Uyarı Reflektörleri
  • Takozlar
Başlamadan Önce

Öncelikle aracımızı, önünde ve arkasında yeterli görüş mesafesi olan uygun bir yerde sağa yanaşalım, bu yer mümkün olduğu kadar düz olmalıdır. Daha sonra önden ve arkadan gelenlerin bizi görmelerini kolaylaştırmak için reflektörlerimizi yerleştirelim. Lastik değişimi esnasında aracı havaya kaldıracağımız için diğer tarafa takoz koyarak arabamızı sabitleyelim. Aracımız artık güvenli bir yerde olduğuna göre başlayabiliriz

Lastik Değişimi

Krikoyu aracın altına, değiştireceğimiz tekerleğin yakın yerine, arabanın şase kısmına gelecek şekilde yerleştirip kol yardımıyla aracı yukarı doğru kaldıralım. Tekerimizi sağlam lastiğin arabanın altına girebileceği kadar yüksekliğe kaldırdırktan sonra bijon anahtarı yardımıyla eski lastiği yerinden sökelim, yeni lastiği artık takabiliriz. Sağlam lastiğimiz bijon anahtarı yardımıyla iyice sıkıldıktan sonra, aracımızı krikodan indirip yolumuza devam edebiliriz. Çıkan arızalı lastiğinizi mutlaka güvenilir bir lastikçide tamir ettirin.

Türkiye'nin en geniş lastikçi ağına sahip 7 gün 24 saat hizmet veren www.anindahizmet.com çağrı merkezini dilediğiniz zaman ücretsiz arayarak, konumunuza en yakın lastikçiden destek alabilirsiniz, iyi yolculuklar.

Otomobil lastiği nasıl değiştirilir
lastik değiştirmek için gerekli bilgiler
En Çok Okunan Yazılar

24 Saat Anında Hizmet Hattı

0850 308 89 62